Varaždinska županija osvijetlila Županijsku palaču u zeleno povodom Dana svjesnosti o gastroshizi

31.7.2021.
Varaždinska županija osvijetlila Županijsku palaču u zeleno povodom Dana svjesnosti o gastroshizi

Županijska palača na Franjevačkom trgu sinoć, 30. srpnja je bila osvijetljena u zelenu boju, kao i prethodne godine, a ovim osvjetljenjem se Varaždinska županija uključila u obilježavanje Dana svjesnosti o gastroshizi. Taj dan se svake godine obilježava 30. srpnja, a bolest gastroshiza je urođeno i teško stanje crijeva koje zahtijeva kirurški zahvat odmah nakon rođenja djeteta. Uzrok ovakvom stanju je nepoznat. Dijagnosticirati se može ultrazvukom u trudnoći, gdje se dijagnoza uzima kao konačna oko 16. tjedna jer je do tada prirodno da se organi još uvijek razvijaju izvan fetusa.

Organizator obilježavanja je „Avery’s Angels Gastroschisis Foundation“, međunarodna organizacija koja okuplja djecu rođenu s gastroshizom, njihove roditelje i liječnike s ciljem podrške, istraživanja i podizanja svijesti javnosti o ovoj dijagnozi. Organizacija od 2019. godine djeluje i u Hrvatskoj zahvaljujući Margareti Lovković iz Varaždinske županije, majci djeteta rođenog s gastroshizom.

Podkategorije

Ove web stranice koriste kolačiće kako bi poboljšale Vaše korisničko iskustvo i vodile analitiku o posjećenosti.
Saznaj više...

U redu Izbriši kolačiće