Mladi fizičari iz Varaždinske županije odlični na Državnom natjecanju, čestitamo!

13.5.2022.

Mila Maretić iz VI. OŠ Varaždin (mentorica Jelena Bajkovec) osvojila je 2. mjesto i 1. nagradu, David Grabar iz I. osnovne škole Varaždin (mentorica Slavica Novotni) osvojio je 4. mjesto i 2. nagradu,  a Lana Šćukanec, također iz I. OŠ Varaždin (mentorica Slavica Novotni) osvojila je 3. nagradu na nedavnom održanom Državnom natjecanju iz fizike.

U natjecanju s eksperimentalnim radovima Ana Smuđ iz Elektrostrojarske škole Varaždin i Ida Slunjski iz Prve gimnazije Varaždin s radom „Mjerenje trenja momentom sile“ (mentor Damir Kliček) osvojile su 3. mjesto.

Ove godine je na Državnom natjecanju iz fizike sudjelovalo čak 16 učenika iz Varaždinske županije - 6 učenika osnovnih škola i 4 učenika srednjih škola u rješavanju zadataka te 6 učenika u eksperimentalnim radovima. Ukupno je u kategoriji osnovnoškolaca na državno natjecanje pozvano 50 učenika, pa su učenici iz Varaždinske županije činili više od 10 % sudionika.

Iskrene čestitke učenicima i mentorima!

Galerija slika

Podkategorije