Mladi fizičari iz Varaždinske županije odlični na Državnom natjecanju, čestitamo!

13.5.2022.
Mladi fizičari iz Varaždinske županije odlični na Državnom natjecanju, čestitamo!

Mila Maretić iz VI. OŠ Varaždin (mentorica Jelena Bajkovec) osvojila je 2. mjesto i 1. nagradu, David Grabar iz I. osnovne škole Varaždin (mentorica Slavica Novotni) osvojio je 4. mjesto i 2. nagradu,  a Lana Šćukanec, također iz I. OŠ Varaždin (mentorica Slavica Novotni) osvojila je 3. nagradu na nedavnom održanom Državnom natjecanju iz fizike.

U natjecanju s eksperimentalnim radovima Ana Smuđ iz Elektrostrojarske škole Varaždin i Ida Slunjski iz Prve gimnazije Varaždin s radom „Mjerenje trenja momentom sile“ (mentor Damir Kliček) osvojile su 3. mjesto.

Ove godine je na Državnom natjecanju iz fizike sudjelovalo čak 16 učenika iz Varaždinske županije - 6 učenika osnovnih škola i 4 učenika srednjih škola u rješavanju zadataka te 6 učenika u eksperimentalnim radovima. Ukupno je u kategoriji osnovnoškolaca na državno natjecanje pozvano 50 učenika, pa su učenici iz Varaždinske županije činili više od 10 % sudionika.

Iskrene čestitke učenicima i mentorima!

Galerija slika

Podkategorije

Ove web stranice koriste kolačiće kako bi poboljšale Vaše korisničko iskustvo i vodile analitiku o posjećenosti.
Saznaj više...

U redu Izbriši kolačiće