Župan Anđelko Stričak posjetio Općinu Visoko, prisustvovao kolaudaciji orgulja u župnoj crkvi

%PM, %06 %854 %2021 %19:%Jun
Župan Anđelko Stričak posjetio Općinu Visoko, prisustvovao kolaudaciji orgulja u župnoj crkvi

Općinu Visoko posjetio je župan Varaždinske županije Anđelko Stričak koji je tom prigodom prisustvovao Svetoj Misi te kolaudaciji orgulja u župnoj crkvi Presvetog Trojstva. Županu su dobrodošlicu zaželjeli načelnik Općine Visoko Dragutin Mateković i velečasni Ivan Šestak, a župan je porazgovarao i sa Tomislavom Hefererom, jednim od najpoznatijih i najboljih graditelja orgulja na ovim prostorima. Obnovu orgulja financiralo je Ministarstvo kulture i medija, pa je svečanosti nazočila i  Vesna Pascuttini-Juraga, pročelnica  Konzervatorskog odjela u Varaždinu, zadužena  za područje Varaždinske županije i Međimurske županije.

Iznimno mi je drago da je moja prva protokolarna obaveza od kada sam stupio na dužnost župana upravo ovdje u ovoj općini i župi, u kojoj sam rođen, odrastao, u kojoj sam položio sve sakramente, ali i općina u kojoj sam vršio dužnost načelnika. Nakon četiri godine obnovljene su orgulje u župnoj crkvi i one sada zvuče jako lijepo na radost i ponos svih župljana. Zahvaljujem se Ministarstvu kulture i medija na potpori – rekao je župan Stričak.

Orgulje su inače u župnu crkvu instalirane još daleke 1871. godine, a paralelno s obnovom orgulja radilo se i na uređenju unutrašnjosti same crkve.  Nakon Svete mise upriličeni je prigodni glazbeni program u kojem je nastupala Ana Fortuna, sopran uz pratnju Marka Đurakića koji je svirao obnovljene orgulje.

Image Gallery

Podkategorije

Our website uses Cookies to improve your user experience and keep track of your visit.
Read more...

Okay Remove cookies