Službeni internet portal Varaždinska županija

Udruzi Spas potpora od 5.000 kuna za interventno zbrinjavanje pasa

OBJAVLJENO 26.11.2018.

Udruzi Spas, koja posljednjih deset godina vodi sklonište za nezbrinute životinje, Varaždinska županija je dodijelila 5.000 kuna potpore za interventno zbrinjavanje pasa u zimskim uvjetima.

Potporu je župan Radimir Čačić odobrio nakon što je udruga Spas uputila zamolbu za financijsku potporu navodeći da su u teškoj situaciji zbog poskupljenja energenata, hrane i veterinarskih usluga, pa nemaju sredstava za pojačanu prehranu pasa tijekom zimskih mjeseci. Napomenuli su da u skloništu trenutno brinu o oko 500 pasa lutalica, koliko ih je zbrinuto s područja Varaždinske županije.

Svi koji žele te su u mogućnosti pomoći udruzi Spas, to mogu učiniti uplatom donacije na broj računa HR8723600001101737026 uz opis plaćanja „hrana“.