Službeni internet portal Varaždinska županija

Vijenci Varaždinske županije u spomen poginulim braniteljima na Trpinjskoj cesti i kod Borovo Commercea

OBJAVLJENO 18.11.2020.

U ime Varaždinske županije počast odala Ljubica Florijan Cerovečki, predsjednica Udruge roditelja i udovica poginulih branitelja domovinskog rata Varaždinske županije

Danas je u Vukovaru boravila Ljubica Florijan Cerovečki, predsjednica Udruge roditelja i udovica poginulih branitelja domovinskog rata Varaždinske županije koja je u pratnji Husarske garde i članova Varaždinske građanske garde položila vijence i zapalila svijeće u ime župana Varaždinske županije Radimira Čačića na Trpinjskoj cesti i kod Borovo Commercea. Odana je tako počast i zahvalnost svim poginulim braniteljima s područja Varaždinske županije, među kojima i Vjekoslavu Cerovečkom, posljednjem zapovjedniku obrane Borova naselja, ujedno i zapovjedniku Zasebne postrojbe Policijske uprave varaždinske u teškim uvjetima obrane Vukovara.

Odavanju počasti nazočili su i predstavnici PU varaždinske te Dragutin Špac, branitelj iz Lepoglave, koji je nakon pada Vukovara proveo 269 dana logorovanja u Stajićevu, Nišu i Sremskoj Mitrovici.

NAJČITANIJE NOVOSTI