Službeni internet portal Varaždinska županija

Varaždinska županija ponovno jedna od najtransparentnijih Županija u Republici Hrvatskoj

OBJAVLJENO 02.07.2020.

Institut za javne financije već duži niz godina analizira proračunsku transparentnost svih hrvatskih županija, gradova i općina, a u ovom se radu prikazuju rezultati najnovijeg istraživanja provedenog u razdobljima studeni-prosinac 2019. i veljača-ožujak-početak travnja 2020. Proračunska transparentnost podrazumijeva uvid u potpune, točne, pravovremene i razumljive proračunske informacije.  

Samo četiri od ukupno 21 hrvatske županije posebno su istaknute kao trajno najtransparentnije u Republici Hrvatskoj, te su u svim dosadašnjim ciklusima objavile svih pet proračunskih dokumenata. Naravno, Varaždinska županija jedna je od njih. Na svim rang listama transparentnosti do sada je najtransparentnija kao Županija ali nažalost neki gradovi i općine nisu ni blizu takvih rezultata. Najlošiji među gradovima naše Županije je Grad Novi Marof, a među općinama Općina Donja Voća.

Nadamo se da će u sljedećoj godini i oni kao i neke druge općine i gradovi popraviti svoj rezultat.

NAJČITANIJE NOVOSTI