Službeni internet portal Varaždinska županija

Uskrsni paketi za 2.000 socijalno najugroženijih umirovljenika iz Varaždinske županije

OBJAVLJENO 09.04.2020.

Uz poštovanje svih mjera za suzbijanje širenja koronavirusa, oko 2.000 socijalno ugroženih umirovljenika iz Varaždinske županije je uoči Uskrsa dobilo prigodni paket s blagdanskom šunkom. Tradicionalna podjela uskrsnih paketa, za koje je sredstva i ove godine osigurala Varaždinska županija, završila je u srijedu, 8. travnja.

Podjelu paketa je, sukladno nalogu Stožera civilne zaštite Varaždinske županije, vodio Crveni križ Varaždinske županije u suradnji sa Savezom umirovljenika Varaždinske županije.

U podjeli su sudjelovali članovi općinskih stožera civilne zaštite, stožeri gradova Varaždinskih Toplica i Lepoglave, gradska društva Crvenog križa Ludbreg, Novi Marof, Ivanec i Varaždin, a pomagali su i članovi dobrovoljnih vatrogasnih društava te pripadnici Hrvatske gorske službe spašavanja – Varaždin.

Sukladno preporukama Saveza udruga umirovljenika, uskrsne pakete dobili su socijalno ugroženi umirovljenici prema popisu koji su izradile lokalne udruge umirovljenika. 

NAJČITANIJE NOVOSTI