Službeni internet portal Varaždinska županija

Tradicionalni susret s korisnicima Caritasove Pučke kuhinje na Banfici na Badnjak

OBJAVLJENO 24.12.2019.

U Caritasovom centru Varaždinske biskupije na Banfici već tradicionalno su badnji ručak podijelili te s korisnicima blagovali varaždinski biskup Bože Radoš, župan Varaždinske županije Radimir Čačić, gradonačelnik Grada Varaždina Ivan Čehok s najbližim suradnicima. 

Nazočni su bili predsjednik Županijske skupštine Alen Runac, zamjenici gradonačelnika Sandra Malenica i Zlatan Avar, ravnatelj Caritasa Varaždinske biskupije Ante Šola, povjerenik za pastoral osoba s invaliditetom i njihovih obitelji Varaždinske biskupije vlč. Leonardo Šardi te tajnik varaždinskog biskupa vlč. Marko Domiter.

Caritasova Pučka kuhinja za 300 je redovnih korisnika i današnje goste pripremila ručak, a uz to su korisnicima osigurali pakete u kojima će ponijeti kući hranu za sutrašnji božićni ručak te kolače koje su za njih pripremili članovi Udruge „Bedem ljubavi“ te Društva distrofičara, invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida grada Varaždina, čije su volonterke i podijelile božićne kolače.

Župan Čačić istaknuo je kontinuiranost aktivnosti Pučke kuhinje Caritasa Varaždinske biskupije te kontinuiranost podrške i suradnje Županije na tom području.

- Varaždinska županija je spremna poduprijeti i buduće projekte Caritasa. Potrebno je proširiti aktivnosti Pučke kuhinje i Socijalne samoposluge i na druga područja županije u kojima je ovakva vrsta pomoći također potrebna, ali nedostižna zbog udaljenosti grada Varaždina. U takvom projektu važno je ostvariti suradnju Županije, Biskupije te gradova i općina - rekao je župan Čačić te zaželio svima korisnicima, djelatnicima i volonterima Caritasa sretan i blagoslovljen Božić.

Svoju socijalnu osjetljivost i brigu za sugrađane u potrebi Grad Varaždin iskazuje stalnom i odličnom suradnjom s Caritasom biskupije, rekao je gradonačelnik Čehok. - Ovdje barem jedan obrok na dan dobiju građani grada Varaždina, ali i potrebiti građani okolnih mjesta – naveo je gradonačelnik posebno istaknuvši projekt „Pružanjem pomoći ubLažavamo našim sUgrađanima životni statuS-PLUS“ Fonda europske pomoći za najpotrebitije koji je ostvaren suradnjom Agencije Sjever i Caritasa Varaždinske biskupije i za čiji je nastavak već pripremljena dokumentacija. Zahvalio je svim djelatnicima i volonterima Caritasa na pomoći potrebitima te svim korisnicima zaželio sretne blagdane.

- Dok gledam ove ljude, meni se čini da su oni naš put i putokaz do Betlehema da možemo Boga susresti. Jedino ga možemo susresti ako imamo oko za njih, a Bog ima oko na njima i vodi nas preko njih da možemo doći Njemu. Meni je drago da Caritas biskupije Varaždin skrbi za njih, i to ne jedan dan nego svaki dan u godini. Ono što je najkonkretnija pomoć i izraz ljubavi jest dati ljudima jesti. S druge strane, teško mi je vidjeti da ima toliko ljudi koji su u potrebi – rekao je mons. Radoš.

Važno je da svatko na svom području napravi sve kako bi ovi ljudi mogli sami sebi priskrbiti osnovne potrebe za život, a kada to nije moguće na nama je da im služimo, istaknuo je biskup Radoš zahvalivši ujedno svima koji pomažu u Caritasu, ali i na druge načine sa željom da se nikada ne umore činiti dobro i rasti u ljubavi prema Bogu i bližnjemu.  

NAJČITANIJE NOVOSTI