Službeni internet portal Varaždinska županija

Zabilježena rekordno niska nezaposlenost

OBJAVLJENO 12.05.2017.

Krajem travnja 2017. godine u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje, Područnom uredu Varaždin, evidentirano je 4.325 nezaposlenih osoba, što je u odnosu na mjesec prije, smanjenje za 5,0 % ili za 230 osoba, a usporedbi  s isitim mjesecom (travanj) 2016. godine broj nezapsoneih je manji za 1.721 osobu, odnosno 28.5 %.posto. Pad registrirane nezaposlenosti raduje i župana Varaždinske županije Predraga Štromara koji je podsjetio na sustavne aktivnosti privlačenja investitora i stvaranja uvjeta za što bolji gospodarski rast i poticanje zapošljavanja.

– Najnoviji me podaci zaista vesele, ali iskreno ne iznenađuju me previše jer mi kontinuirano radimo na unaprjeđenju gospodarskog razvoja kroz privlačenje kvalitetnih domaćih i stranih ulaganja za očuvanje postojećih radnih mjesta i otvaranje novih. Stoga nije čudno da našu Županiju za ulaganja odabiru uspješne i moderne europske tvrtke jer imamo najbržu i najefikasniju administraciju, a uz to smo i najkonkurentniji i najtransparentniji.  Iako je u proteklom razdoblju zabilježen rast plaća od 5 posto, dok je na razini hrvatske rast bio svega 2,5 posto, bit ćemo zadovoljni tek kad budu svi građani Varaždinske županije mogli dostojno živjeti od svojih plaća. Dobru podlogu za gospodarski rast imamo, a kroz nove investicije planiramo stvoriti veću konkurentnost na tržištu, čiji će krajnji rezultat biti rast plaća- kazao je župan te podsjetio i na sustavna ulaganja u razvoj gospodarskih zona, iskorištavanje sredstava EU fondova, poboljšanje stanja u radno-intenzivnoj industriji i podizanje razine obrazovanja stanovništva.