Tvrtka Mobilisis otvara put svjetskim tržištima

OBJAVLJENO 30.05.2017.

Župan Varaždinske županije Predrag Štromar danas je obišao tvrtku Mobilisis d.o.o. gdje ga je predsjednik Uprave Krešimir Meštrić upoznao s njezinim radom. Tvrtka se bavi razvojem hardwera, softwera i IT usluga te je primjer tvrtke koja je startala iz Tehnološkog parka. Nedavno je sklopila strateško partnerstvo s renomiranim svjetskim proizvođačem senzora te će otvoriti put svjetskim tržištima investicijom vrijednom čak 30 milijuna kuna.

Župan Štromar tom je prilikom zahvalio predsjedniku Uprave tvrtke Mobilisis što ga je upoznao s radom te mu čestitao na novom projektu – izgradnji nove zgrade i otvaranju dodatnih 50 radnih mjesta koja se očekuju tokom naredne tri godine.

- Iznimno mi je drago što u našoj županiji postoje tvrtke čiji je prosjek plaća puno viši od prosjeka Varaždinske županije i prosjeka Republike Hrvatske, a samo iz razloga jer imaju znanje. Tu rade visokoobrazovani ljudi koji su završili FOI ili FER i koji svojim znanjem stvaraju nove proizvode, a samim time i nova radna mjesta. Mobilisis d.o.o. je krenuo iz nule, iz starog Tehnološkog parka, a sada je samostalna, velika i jaka tvrtka za koju zna jako puno ljudi i to ne samo u Hrvatskoj već i u Europi i svijetu – naznačio je župan Štromar zaželjevši tvrtki još puno uspjeha, daljnjeg razvoja, zapošljavanja, odnosno novih radnih mjesta.

Predsjednik Uprave Krešimir Meštrić najavio je širenje tvrtke i otvaranje novih radnih mjesta.

- Krenuli smo iz Tehnološkog parka u Varaždinu, a na tržištu smo kao i sve ostale tvrtke pod pritiskom konkurencije. Kako bi odgovorili na konkurenciju moramo imati sposobne i obrazovane ljude, jer to je jedini način da se stvori nova vrijednost i da budete konkurentni.Trenutno veći dio prihoda ostvarujemo na hrvatskom tržištu, a s novom investicijom pripremamo i izlaz i na vanjsko tržište. Pripremamo proširenje uredskog i proizvodnog prostora od ukupno 2,5 tisuće kvadrata na parceli unutar Jalkovečke zone, a čija se realizacija očekuje unutar 2-3 godine. Time bi povećali konkurentnost, proizvodne kapacitete, a ujedno se i plasirali na svjetsko tržište – istaknuo je predsjednik Uprave Meštrić.

Inače, tvrtka Mobilisis d.o.o. osnovana je 2005. godine, a iz godine u godinu bilježi kontinuirani rast prihoda i broja zaposlenih te 2016. završava sa 23 milijuna kuna godišnjeg prometa i 47 zaposlenih.