Službeni internet portal Varaždinska županija

Tvrtka Mobilisis otvara put svjetskim tržištima

OBJAVLJENO 30.05.2017.

Župan Varaždinske županije Predrag Štromar danas je obišao tvrtku Mobilisis d.o.o. gdje ga je predsjednik Uprave Krešimir Meštrić upoznao s njezinim radom. Tvrtka se bavi razvojem hardwera, softwera i IT usluga te je primjer tvrtke koja je startala iz Tehnološkog parka. Nedavno je sklopila strateško partnerstvo s renomiranim svjetskim proizvođačem senzora te će otvoriti put svjetskim tržištima investicijom vrijednom čak 30 milijuna kuna.

Župan Štromar tom je prilikom zahvalio predsjedniku Uprave tvrtke Mobilisis što ga je upoznao s radom te mu čestitao na novom projektu – izgradnji nove zgrade i otvaranju dodatnih 50 radnih mjesta koja se očekuju tokom naredne tri godine.

- Iznimno mi je drago što u našoj županiji postoje tvrtke čiji je prosjek plaća puno viši od prosjeka Varaždinske županije i prosjeka Republike Hrvatske, a samo iz razloga jer imaju znanje. Tu rade visokoobrazovani ljudi koji su završili FOI ili FER i koji svojim znanjem stvaraju nove proizvode, a samim time i nova radna mjesta. Mobilisis d.o.o. je krenuo iz nule, iz starog Tehnološkog parka, a sada je samostalna, velika i jaka tvrtka za koju zna jako puno ljudi i to ne samo u Hrvatskoj već i u Europi i svijetu – naznačio je župan Štromar zaželjevši tvrtki još puno uspjeha, daljnjeg razvoja, zapošljavanja, odnosno novih radnih mjesta.

Predsjednik Uprave Krešimir Meštrić najavio je širenje tvrtke i otvaranje novih radnih mjesta.

- Krenuli smo iz Tehnološkog parka u Varaždinu, a na tržištu smo kao i sve ostale tvrtke pod pritiskom konkurencije. Kako bi odgovorili na konkurenciju moramo imati sposobne i obrazovane ljude, jer to je jedini način da se stvori nova vrijednost i da budete konkurentni.Trenutno veći dio prihoda ostvarujemo na hrvatskom tržištu, a s novom investicijom pripremamo i izlaz i na vanjsko tržište. Pripremamo proširenje uredskog i proizvodnog prostora od ukupno 2,5 tisuće kvadrata na parceli unutar Jalkovečke zone, a čija se realizacija očekuje unutar 2-3 godine. Time bi povećali konkurentnost, proizvodne kapacitete, a ujedno se i plasirali na svjetsko tržište – istaknuo je predsjednik Uprave Meštrić.

Inače, tvrtka Mobilisis d.o.o. osnovana je 2005. godine, a iz godine u godinu bilježi kontinuirani rast prihoda i broja zaposlenih te 2016. završava sa 23 milijuna kuna godišnjeg prometa i 47 zaposlenih.

NAJČITANIJE NOVOSTI