Službeni internet portal Varaždinska županija

Posebna savjetnica župana Natalija Martinčević i zamjenik župana Robert Vugrin na otvorenju izložbe Miljenka Stančića

OBJAVLJENO 11.08.2017.

Jučer je u palači Sermage / Galeriji starih i novih majstora Gradskog muzeja Varaždin otvorena izložba pod nazivom Hommage a Miljenko Stančić.

Ovaj projekt realiziran je u povodu 90. godišnjice rođenja i 40. godišnjice smrti velikog hrvatskog slikara Miljenka Stančića. Prisutnima se obratio ravnatelj Gradskog muzeja Varaždin Miran Bojanić Morandini, autorica izložbe Mirjana Dučakijević, te zamjenica varaždinskog gradonačelnika Sandra Malenica. 

Otvorenju su prisustvovali i posebna savjetnica župana Natalija Martinčević, zamjenik župana Robert Vugrin i županijski vijećnik Nenad Koščak.

Izložba je monografska, a obuhvaća osamdesetak slika, posuđenih iz ustanova i privatnih zbirki u Varaždinu i Zagrebu. Sve slike koje su izložene prate Stančićeve slikarske faze i otkrivaju interese i domete njegova likovnog opusa.