Službeni internet portal Varaždinska županija

Otvoreno rekonstruirano četverokrako raskršće kod mosta Otok – Hrženica

OBJAVLJENO 01.06.2017.

Danas je župan Varaždinske županije Predrag Štromar prisustvovao svečanom otvorenju saniranog opasnog mjesta – Otok ŽC 2033 i LC20039, rekonstrukciji četverokrakog raskršća u kružno rotor raskršće čija vrijednost investicije iznosi 2.045.061,88 kuna, od čega ŽUC Varaždinske županije i ŽUC Međimurske županije financiraju svaki po 233.525 kuna, a ostatak Centar za vozila Hrvatske.

Otvorenju su uz župana Štromara prisustvovali i župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik Općine Sveti Đurđ Josip Jany, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, ravnatelj ŽUC-a Varaždinske županije Tomislav Osonjački, ravnateljica ŽUC-a Međimurske županije Ljerka Cividini te načelnici Policijskih Uprava Varaždinske Darko Jurčec i Međimurske Krunoslav Gosarić.

Župan Predrag Štromar pozdravivši sve prisutne izrazio je zadovoljstvo realizacijom projekta te ponosno naglasio kako je rijetkost da između dvije županije ne postoje nikakva rivalstva, animoziteti nego dobra i iskrena suradnja.

- Dogovaramo se o svim projektima koji mogu biti korisni svim našim građanima. Nema tu projekata koje će zaustaviti ili župan Matija Posavec ili ja, iz razloga jer će oni nekima donijeti više, a nekima manje koristi. Ovaj projekt će korist donijeti svima. Vidimo u ovih nekoliko minuta koliko je ovuda prošlo kamiona, a znamo i koliko je tu ljudi nastradalo prijašnjih godina. Stvarno bi bio grijeh da se političari međusobno svađaju, a da se ne odrade takvi projekti. Izuzetno mi je drago što sa županom Posavcem imamo odlične odnose i što smo se u zadnje četiri godine oko svega dogovarali, a sve u korist građana. Mi na sjeveru Hrvatske imamo jedan poseban uljudni stil komunikacije i zaista dobro surađujemo. Tu su ljudi tolerantni i žele bolji i kvalitetniji standard – istaknuo je župan Štromar naglasivši kako je Sjever Hrvatske pokretač razvoja cijele Hrvatske i kako taj primjer treba preslikati na cijelu državu.

Župan Međimurske županije Matija Posavec pohvalio je ovu realizaciju projekta naznačivši dobru suradnju dvije susjedne Županije, ne samo oko ovoga projekta nego i na nizu drugih programa i projekata.

- Ulaganje u sigurnost i preventivu je dugoročno puno jeftinije nego sanirati već nastalu štetu. S kolegom Štromarom dobro surađujem i siguran sam da nas čeka još mnoštvo zajedničkih projekata. Ovime se još bolje povezuju dvije županije koje prednjače i primjer su drugima na mnogim područjima – istaknuo je župan Posavec.

Spomenimo kako je projekt realiziran u suradnji Centra za vozila Hrvatske, Županijske uprave za ceste Varaždinske županije, Županijske uprave za ceste Međimurske županije, Policijske uprave Varaždinske, Policijske uprave Međimurske, te Savjeta za sigurnost prometa na cestama Međimurske županije.

Centar za vozila je inače iz svojih sredstava financirao samo devet projekata (Nacionalni program sigurnosti cestovnog prometa 2011-2020) u državi, a jedan od njih je i ovaj u Prelogu zato jer je raskrižje okvalificirano kao opasno mjesto.