Službeni internet portal Varaždinska županija

Otvoren adaptirani dio hitnog kirurškog prijema u OB Varaždin

OBJAVLJENO 15.05.2017.

Danas je u Općoj bolnici Varaždin otvoren adaptirani dio hitnog kirurškog prijema koji se nije obnavljao od daleke 1978. godine kada je izgrađen.

Samom otvorenju su uz ravnatelja Opće bolnice VaraždinNenada Kudelića,dr.med. prisustvovali i župan Varaždinske županije Predrag Štromar kao i njegov zamjenik Alen Kišić. Prisutnima se na početku obratio pročelnik Službe za kirurške bolesti Anđelo Koprek, dr.med., a nakon njega je ravnatelj OB Varaždin kako je zasada riješeno pitanje opservacije pacijenata koje je do sada predstavljalo veliki problem. 

Varaždinska županija je inače pomogla financijskim sredstvima za adaptaciju ovih prostora, a zadovoljstvo time je iskazao i  župan Predrag Štromar koji je tom prigodom napomenuo kako je svjestan da su na hitnom prijemu vladali dosta loši uvjeti te da će od sada pacijenti puno manje čekati i da više neće ležati po hodnicima nego da će biti pod kontrolom medicinskog osoblja.

Otvorenju je prisustvovala i pročelnica Upravnog odjela za zdravstvenu zaštitu i socijalnu skrb Ruža Jelovac.