Službeni internet portal Varaždinska županija

Održana sjednica Savjeta mladih

OBJAVLJENO 16.02.2017.

Glavna tema bio je izbor novog predsjednika Savjeta mladih, s obzirom da je na zadnjoj sjednici Savjeta, Tomislav Kozulić, podnio ostavku na mjesto predsjednika. Odlukom većine prisutnih članova za novu predsjednicu izabrana je Petra Međimurec.

Savjet je ujedno raspravljao o planu aktivnosti, te su dogovorili provođenje ankete među mladima o vojnom roku, predstavljanju programa Erasmus +, s primjerima dobre prakse, a u suradnji s Agencijom za mobilnost i programe EU. Neke od aktivnosti u narednom razdoblju su i predstavljanje poslova budućnosti, posebno STEM zanimanja, organizacija sajma udruga mladih na kojem bi mladi i javnost  bili upoznati s aktivnostima udruga.  Osim toga, Savjet će jačati  suradnju s drugim savjetodavnim tijelima Varaždinske županije, a jedna od aktivnosti je održavanje zajedničkih tribina, seminara i slično.

Savjet mladih savjetodavno je tijelo Županijske skupštine, osnovano sukladno Zakonu o savjetima mladih.