Službeni internet portal Varaždinska županija

„Biciklom do zdravlja“ – u Županijskoj palači najavljena sutrašnja humanitarna biciklijada

OBJAVLJENO 30.05.2018.

Tradicionalnu 18. humanitarnu biciklijadu pod nazivom „Biciklom do zdravlja“, najavili su danas, 30. svibnja, u Županijskoj u palači u Varaždinu zamjenik župana Varaždinske županije Robert Vugrin, predsjednica Društva za zaštitu od dijabetesa Katarina Premur i predstavnica Kluba roditelja i djece oboljele od dijabetesa Antonija Brlek .

Biciklijada će biti održana u četvrtak, 31. svibnja, s početkom u 10 sati, a sva skupljena sredstva su za odlazak šestero djece oboljele od šećerne bolesti na jednotjedni edukativni kamp za dijabetičare u dobi od 10 do 16 godina, koji se održava u Puli – Premantura od 23. do 30. lipnja 2018. godine.

- Ovo je već tradicionalna akcija koju organizira Društvo za zaštitu od dijabetesa. Proteklih godina na biciklijadi je sudjelovalo preko 1000 biciklista svih uzrasta, a vjerujem da će se i sutra veliki broj ljudi odazvati na ovu humanitarno-edukativnu biciklijadu. Obzirom da je sutra blagdan ovo može zaista biti jedan lijepi obiteljski dan. Varaždinska županija vrlo je rado prihvatila pokroviteljstvo nad ovom manifestacijom, te smo spremni sudjelovati u svim manifestacijama koje promiču zdravlje i zdrav život – rekao je zamjenik župana Varaždinske županije Robert Vugrin.


Katarina Premur, predsjednica Društva za zaštitu od dijabetesa zahvalila je Varaždinskoj županiji na pokroviteljstvu u ime društva koje iza sebe ima tradiciju od 50 godina djelovanja, te radi na prevenciji šećerne bolesti i edukaciji bolesnika. U ime Društva pozvala je sve građane da se pridruže biciklijadi, da izmjere šećer na cilju i da se educiraju.

- Naša 18. biciklijada se održava sutra, ruta je duga 15 kilometara i ide se od Kapucinskog trga Varaždin preko Vrazove i Hallerove ulice do Nove Vesi Petrijanečka i s ciljem na Zelendvoru, gdje se očekuje okrjepa i fini grah za sve sudionike. Kotizacija je 20 kuna, a pripremili smo i nagradne igre i tombole – naglasila je Brlek.

Glavna nagrada ovogodišnje biciklijade je bicikl, a pripremljeno je i 10-tak drugih nagrada.


U Varaždinskoj županiji je evidentirano oko 10.000 osoba s dijabetesom, ali veliki broj ljudi i dalje ne zna da boluje od te kronične bolesti, što je opasno jer – ako se bolest ne liječi – posljedice mogu biti sljepoća, zatajenje bubrega i brojne druge zdravstvene komplikacije.


PROGRAM BICIKLIJADE „BICIKLOM DO ZDRAVLJA“

VRIJEME ODRŽAVANJA:
četvrtak, 31. svibnja 2018.

START:
U 10 sati kod Kapucinskog trga u Varaždinu

TRASA BICIKLIJADE:
Kapucinski trg Varaždin – Vrazova ulica- Hallerova ulica – Nova Ves Petrijanečka – Zelendvor

DUŽINA RUTE:

Oko 15 kilometara
Napomena: Djeca do 9 godina obavezno uz pratnju roditelja, a za svu djecu do 16 godina obavezna je kaciga.

PROGRAM BICIKLIJADE:

  • 08:00 – 10:00 sati Okupljanje sudionika na Kapucinskom trgu u Varaždinu - prijave 
  • 10:00 sati  Start biciklijade „Biciklom do zdravlja“ uz policijsku pratnju
  • 12:00 sati Ručak u Zelendvoru
  • 13:00 sati Sportske, zabavne igre i glazbeni program
  • 17:00 sati Povratak u Varaždin u vlastitom aranžmanu

ORGANIZATOR: Društvo za zaštitu od dijabetesa Varaždin
POKROVITELJ: Varaždinska županija

NAJČITANIJE NOVOSTI