Službeni internet portal Varaždinska županija

Trnovec Bartolovečki obilježio svoj dan

OBJAVLJENO 17.04.2015.

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća održanom u u prostorijama Pastoralnog centra župe Majke Božje Snježne u Trnovcu započelo je trodnevno obilježavanje Dana općine Trnovec Bartolovečki.

Sama svečana sjednica održana je upravo na dan osnivanja Općine, 17. travnja 1993. godine, a među brojnim uzvanicima na svečanoj sjednici bili su i potpredsjednik Hrvatskog sabora, ujedno i gradonačelnik Ivanca Milorad Batinić, saborski zastupnik te gradonačelnik Lepoglave Marijan Škvarić, zamjenici župana Varaždinske županije Alan Košić i Alen Kišić, savjetnik ministra gospodarstva Mario Ferić, brojni gospodarstvenici te predstavnici crkvenih vlasti.

Pozdravljajući okupljene načelnik Općine Trnovec Bartolovečki Zvonko Šamec, u svom je govoru istaknuo da aktualna općinska vlast ima jasne ciljeve i prioritete koje žele ostvariti i da će jasna strategija razvoja Općine stvoriti još kvalitetnije preduvjete da se svi ti ciljevi i prioriteti realiziraju uz pomoć domaćih i međunarodnih natječaja. Kao dokaz da aktualna općinska vlast to može i zna Šamec je istaknuo brojne već dovršene projekte. U proteklih godinu dana s kvalitetnim projektima Općina je ostvarila kapitalne pomoći iz državnog proračuna u vrijednosti od 2,7 milijuna kuna, dok su ukupne investicije bile u iznosu od gotovo 11 milijuna kuna. Varkom je investirao oko 4,5 milijuna kuna, Hrvatske ceste više od 5 milijuna kuna te HEP oko 700 tisuća kuna.

U ime Hrvatskog sabora Dan općine čestitao je potpredsjednik Hrvatskog sabora i gradonačelnik Ivanca Milorad Batinić. U svom je govoru istaknuo da ovu općinu kao i cijeli sjever Hrvatske krase marljivi, vrijedni i racionalni ljudi koji s manjim prihodima razvijaju svoje općine i gradove. 

U ime Varaždinske županije mještanima te općinskom vodstvu ćestitke je uputio zamjenik župana Alan Košić naglasivši da se na području općine puno radi, da postoje veliki projekti, a među njima i sudjelovanje u projektu Aglomeracija Varaždin.

- Varaždinska županija će i nadalje podupirati sve dobre i kvalitetne projekte koji idu u smjeru još većeg razvoja ove prigradske općine- rekao je zamjenik župana Košić.

Na svečanoj su sjednici Općinskog vijeća bili i gradonačelnica Varaždinskih Toplica Goranka Štefanić, gradonačelnik Novog Marofa Siniša Jenkač, načelnici općina Bednja Mirko Bistrović, Beretinec Igor Kos, Cestica Mirko Korotaj, Sračinec Božidar Novoselec,  Sveti Đurđ Josip Jany, Veliki Bukovec Zvonko Hlebar, Vinica Marijan Kostanjevac te Sveti Ilija Marin Bosilj.

U posebno svečanom dijelu sjednice nagrađene su najbolje učenice osnovnih škola, Katja Špiranec iz OŠ Trnovec i Lucija Fajt iz OŠ Šemovec, a općinska Vatrogasna zajednica primila je zahvalnicu za spašavanje ljudi i imovine za vrijeme poplave prošle godine.

Nakon svečane sjednice Općinskog vijeća, u sportskoj dvorani OŠ u Trnovcu s početkom u 20 sati, bit će održan cjelovečernji koncert Tamburaškog orkestra HRT-a pod vodstvom Siniše Leopolda.

NAJČITANIJE NOVOSTI