Službeni internet portal Varaždinska županija

Ministrica Opačić posjetila Grad Lepoglavu

OBJAVLJENO 17.10.2015.

Potpredsjednica Vlade i ministrica socijalne politike i mladih Milanka Opačić, krajem tjedna posjetila je Grad Lepoglavu. Ministricu Opačić dočekali su zamjenik župana Varaždinske županije Alen Kišić, gradonačelnik Marijan Škvarić, njegov zamjenik Hrvoje Kovač, predsjednik Gradskog vijeća Robert Maček, a sastanku su nazočile i ravnateljica Centra za socijalnu skrb Ivanec Jasenka Friščić te ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Ivanec  Jasminka Ruhek.

Na sastanku u Gradskoj vijećnici razgovaralo se o socijalnoj politici i programima koje provodi Lepoglava te budućim projektima koje će realizirati vezano za socijalne aktivnosti i poboljšanje uvjeta života sugrađana. Tom je prilikom ministrica Opačić pohvalila način i aktivnosti koje Lepoglava provodi za svoje građane i naglasila da mogu poslužiti kao primjer drugim gradovima u našoj zemlji.

- Lepoglava je svakako primjer dobre prakse i uspješne suradnje s Ministarstvom, koje je financiralo niz projekata, posebice one za mlade. Oni su zahvaljujući toj suradnji Ministarstva i Grada Lepoglave dobili priliku pokazati svoju kreativnost, sudjelovati u kreiranju politike Grada, ali i zapošljavati mlade ljude. Grad Lepoglava postigao je izvrsne rezultate i u provođenju mjere vezane uz rad za društveno dobro, istaknula je ministrica Opačić, dodavši kako ju veseli što je zaposleno i nekoliko ljudi u realnom sektoru, što je bila i intencija mjere.

Projekte koje je ministrica Milanka Opačić pohvalila predstavili su gradonačelnik Lepoglave Marijan Škvarić i njegov zamjenik Hrvoje Kovač. Radi se o programima koje sufinancira Ministarstvo socijalne politike i mladih, poput gerontodomaćica koji se provodi deset godina, sufinanciranje prehrane učenika u školama na području Grada Lepoglave uz pomoć Varaždinske županije, pomoći umirovljenicima i obiteljima slabijeg imovinskog stanja, te projekti mladih sugrađana koji se uz ostale sufinanciraju sredstvima iz Europskih fondova. -Grad Lepoglava deset posto izvornog proračuna daje programima socijalne skrbi, ne zato što bismo bili posebno siromašni, nego stoga što su nam ljudi i njihove potrebe na prvom mjestu, pa dakle, imamo i obvezu pomagati posebno osjetljivim kategorijama stanovništva, naglasio je tom prigodom gradonačelnik Škvarić.

Ministrica i potpredsjednica Vlade Milanka Opačić, iskoristila je priliku i pozvala umirovljenike čija mirovina ne prelazi 1.500 kuna da se prijave Hrvatskoj radioteleviziji kako bi im iznos RTV pristojbe bio umanjen za 50 posto, odnosno 40 kuna.

Nakon sastanka u Gradskoj vijećnici, domaćini su Opačić poveli u obilazak lepoglavskog Turističko kulturno-informativnog centra, gdje su obišli Zadrugu lepoglavske čipke, kao i Klub mladih.

NAJČITANIJE NOVOSTI