Varaždinski gimnazijalci državni prvaci iz biologije

OBJAVLJENO 26.04.2016.

Varaždinska županija ima još dva državna prvaka. Naime, na državnom natjecanju iz biologije učenici Prve gimnazije Varaždin Fran Klarić i Karlo Pintarić „pomeli su konkurenciju“ i osvojili prva mjesta: Fran u kategoriji učenika 2. razreda, a Karlo u kategoriji učenika 3. razreda srednjih škola.

Također, na državnom natjecanju iz biologije svoj su zajednički istraživački rad predstavili i Antonio Eršegović i Filip Strmečki iz OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec i osvojili izvrsno drugo mjesto.

Državno natjecanje iz biologije održavalo se od 21. do 24. travnja u Kalinovcu, a s izvrsnim biolozima iz Varaždinske županije bili su i njihovi mentori - profesori Biserka Bogadi, Vinka Sambolec Škerbić i Marko Šafran.

Župan Varaždinske županije Predrag Štromar izrazio je zadovoljstvo što su nakon državnih prvaka iz fizike, kemije, informatike i njemačkog, iz Varaždinske županije i državni prvaci iz biologije.

- Čestitam učenicima na izvrsnim rezultatima, kao i njihovim mentorima na cjelokupnom trudu. Ovi rezultati iz tjedna u tjedan pokazuju nam kako se sva ulaganja u obrazovanje isplate, od ulaganja u školske objekte, a posebno u Centre izvrsnosti, profesore i ravnatelje koji svojim velikim trudom doprinose ovakvim impresivnim rezultatima – istaknuo je župan Štromar te dodao da su škole s područja Županije i predvodnice u privlačenju značajnih sredstava iz EU fondova čime se također podiže standard školovanja.