Službeni internet portal Varaždinska županija

Učenici Osnovne škole iz Petrijanca u Županijskoj palači

OBJAVLJENO 30.05.2019.

Učenici sedmih i osmih razreda Osnovne škole iz Petrijanca u pratnji svojih učiteljica Irine Kovačić i Andreje Hrženjak posjetili su Županijsku palaču te se tom prilikom upoznali s bogatom poviješću Varaždinske županije.

S funkcioniranjem i radom županijske uprave upoznao ih je zamjenik župana Tomislav Paljak, a posebno ih se dojmila priča o slavnoj Husarskoj pukovniji.

Koliko ima županijskih vijećnika, koliko Županija ima općina i gradova, koliko ima Upravnih odjela, kada je izgrađena palača, tko je sve u njoj stolovao, koji portreti župana vise na zidovima palače, tko su bili znamenita obitelj Erdődy, tko sve posjećuje Županijsku palaču bila su neka od mnogobrojnih pitanja učenika.

NAJČITANIJE NOVOSTI