Službeni internet portal Varaždinska županija

Učeničke zadruge predstavile svoje proizvode u Ivancu

OBJAVLJENO 25.05.2018.

U Osnovnoj školi Ivana Kukuljevića Sakcinskog u Ivancu održana je XXII. Smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije, sudjelovalo je ukupno 150 sudionika.

Na smotri se predstavilo 29 zadruga, a u samoj Županiji djeluje ukupno 40 zadruga. Smotru je otvorio zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav Paljak koji je tom prilikom pohvalio rad i aktivnosti Zadruga jer one čuvaju i razvijaju kreativnost, inovativnost, ali i čuvaju kulturnu baštinu.- Zadruge su polazišna točka razvoja poduzetništva kod djece, odnosno učenika jer zamišljaju proizvod, formiraju ga i naposljetku prodaju – rekao je zamjenik župana Paljak te dodao kako je rad u zadrugama zahtjevan i zato taj rad treba podržavati.

NAJČITANIJE NOVOSTI