Službeni internet portal Varaždinska županija

Rezultati Županijske smotre Lidrano 2018.

OBJAVLJENO 16.02.2018.

Osnovna škola  Ljubešćica i Prva gimnazija Varaždin bile su domaćini ovogodišnjeg LIDRANA  -  Smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog  stvaralaštva za učenike osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije.

Na razini osnovnih škola na županijskom je LIDRANU nastupilo čak 286 učenika,  a stručna su povjerenstva završila s odabirom najboljih koji će, u 6 kategorija, predstavljati Varaždinsku županiju na državnoj smotri. To su:

U kategoriji literarnih radova Tia Hranić, 5.r. iz I. OŠ Varaždin, Eleonora Kramer, 5.r. iz I. OŠ Varaždin, Amalija Rafaj Škriljevečki, 8.r. iz OŠ Tužno, Lucija Kušter, 2.r. iz OŠ Kneginec Gornji, Hrvoje Novota, 7.r.  iz OŠ Ludbreg, Marta Ivanek, 8.r. iz OŠ Ljubešćica i  Anja Brežnjak, 3.r. iz OŠ Metel Ožegović, PŠ Margečan.

U kategoriji dramskih izrazapojedinačni nastupi, za državnu su smotru predloženi  Andreja Kundija iz OŠ Ante Starčevića Lepoglava i Karla Zagorec  iz OŠ Vidovec,  te učenici OŠ Izidora Poljaka Višnjica, I. OŠ Varaždin i  OŠ Novi Marof u skupnim nastupima.

U kategoriji samostalnih novinarskh radova: Fran Rabuzin, 6.r. iz OŠ Novi Marof,Karla Bešenić, 8.r. iz OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice,Daria Gazdek, 8.r iz OŠ Novi Marof,Ivana Prstec, 8.r. iz OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice i  Jelena Nakić, 7.r. iz OŠ Ludbreg.

U kategoriji radijski izraz: novinar: Simon Barbir i snimatelj: Fran Težak, 5 r. iz OŠ Šemovec; novinarka: Magdalena Tot i snimateljica: Tonka Igrec, 6.r. iz I. OŠ Varaždin; novinar: Albert Košić, 5. i  snimateljica: Estera Košić  7.r. iz OŠ Vidovec.

U kategoriji školskih listova za državnu su smotru predloženi  „Klen“, školski list  OŠ grofa Janka Draškovića Klenovnik (urednica: Sara Srednoselec), „Ilek“, školski list OŠ “Vladimir Nazor” Sveti Ilija (urednica: Marija Hoić),  „Zlatna jabuka“ , list OŠ Martijanec (urednica: Martina Vrabec), „Iskrice“, list OŠ Breznički Hum (urednica: Valentina Kranjec) te e-novine „Duga“ koje rade u OŠ Sračinec (urednica: Teodora Hublin).

Na razini srednjih škola  na LIDRANU je ove godine sudjelovalo 85 učenika, a u kategorijama na državnu smotru idu:

U kategoriji literarnih radova: Leonarda Bosilj, 4. razred Prve gmnazije Varaždin, Vida Sever, 3. razred Prve gimnazije Varaždin i Rebeka Petković, 3. razred Prve gimnazije Varaždin

U kategoriji dramskih izraza – pojedinačni nastupi, za državnu je smotru predložena  Barbara Golubić, 3. razred Medicinske škole Varaždin, dok u skupnim nastupima Varaždinska županija neće imati predstavnika.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova:, Anamarija Križaj, 3. razred Gospodarske škole Varaždin i Sara Pomper, 3. razred Medicinske škole Varaždin

U kategoriji radijski izraz: „Bijele starke“, emisija učenika Srednje škole Ludbreg - urednici: Filip Štefanec i Romano Katalenić, 1. razred; „Naše dvojbe – ostati ili otići?“, emisija učenika Elektrostrojarske škole Varaždin -urednici: Nikola Androić i Ema Veseljak, 4. razred  te „Alergijski franciskonitis“, radioigra učenika Medicinske škole Varaždin -urednici: Lara Cvetko i Matej Kocijan, 2. Razred.

U kategoriji školskih listova za državnu su smotru predloženi: „Domček“, list učenika Učeničkog doma Varaždin (urednica: Ivana Jelak) i „Luč i steza“, list učenika Srednje škole Ludbreg ( urednice: Viktorija Hadari i Ivana Đuran).

Na županijskom Lidranu svake se godine dodjeljuje i posebna županova nagrada u svakoj od kategorija. Tako su među osnovnoškolcima za županove nagrade predloženi: Hrvoje Novota iz OŠ Ludbreg (kategorija literarni izraz), Fran Rabuzin iz OŠ Novi Marof (kategorija samostalni novinarski radovi),  Simon Barbir i Fran Težak iz OŠ Šemovec (kategorija radijski izraz), Silvija Radelić iz  OŠ “Gustav Krklec” Maruševec (kategorija pojedinačni scenski nastup), dramska grupa OŠ Izidora Poljaka Višnjica (kategorija skupni scenski nastup) te list      „Ilek“  OŠ Vladimira Nazora Sveti Ilija (kategorija školskih listova).

Među srednjoškolcima, za županovu su nagradu predloženi: Leonarda Bosilj iz Prve gimnazije Varaždin (kategorija literarni rad), Anamarija Križaj iz Gospodarske škole Varaždin (kategorija samostalni novinarski rad),  Eva Sajko iz Prve gimnazije Varaždin (kategorija samostalni scenski nastup) i „Domček“, list učenika Učeničkog doma Varaždin (kategorija školskih listova)

NAJČITANIJE NOVOSTI