Službeni internet portal Varaždinska županija

Županijsku palaču posjetili učenici VII.osnovne škole Varaždin

OBJAVLJENO 16.04.2019.

 

 

 

 

 

 

Učenici trećih razreda VII. osnovne škole iz Varaždina u pratnji svojih učiteljica Branke Družinić i Draženke Skupnjak posjetili su Županijsku palaču te se tom prilikom upoznali s bogatom poviješću Varaždinske županije. S funkcioniranjem i radom županijske uprave upoznao ih je zamjenik župana Tomislav Paljak, a posebno ih se dojmila priča o slavnoj Husarskoj pukovniji.

Koliko ima županijskih vijećnika, koliko ima Upravnih odjela, kada je izgrađena palača, tko je sve u njoj stolovao, koji portreti župana vise na zidovima palače, tko su bili znamenita obitelj Erdődy, te koliko općina i gradova ima naša Županija, bila su neka od mnogobrojnih pitanja učenika.

Posjet Županijskoj palači učenici su završili zajedničkim fotografiranjem u striju Županijske palače.

 

 

 

 

 

 

NAJČITANIJE NOVOSTI