Službeni internet portal Varaždinska županija

Županijsku palaču posjetili učenici Osnovne škole Ljubeščica

OBJAVLJENO 15.11.2018.

Učenici trećih i četvrtih razreda Osnovne škole iz Ljubeščice posjetili su Županijsku palaču te se tom prilikom upoznali s bogatom poviješću Varaždinske županije.

S funkcioniranjem i radom županisjke uprave upoznao ih je zamjenik župana Tomislav Paljak, a posebno ih se dojmila priča o slavnoj Husarskoj pukovniji, a imali su prilike čuti i o projektima na području obrazovanja koje aktualna vlast provodi.

Koliko ima županijskih vijećnika, kada je izgrađena palača, tko je sve u njoj stolovao, tko su bili obitelj Erdődy, te koliko općina i gradova ima naša Županija, bila su neka od mnogobrojnih pitanja učenika.

Posjet palači učenici su završili zajedničkim fotografiranjem u striju Županijske palače.

NAJČITANIJE NOVOSTI