Službeni internet portal Varaždinska županija

Županijsku palaču posjetili učenici 5. Osnovne škole iz Varaždina

OBJAVLJENO 16.03.2015.

Danas su Županijsku palaču posjetili učenici 5. Osnovne škole iz Varaždina te su se tom prilikom susreli sa županom Varaždinske županije Predragom Štromarom koji ih je upoznao sa svojim radom, nadležnostima te poslovima koje obavlja obnašajući dužnost župana.

Učenike je posebno zanimalo kako izgleda radni dan župana, koliko ima suradnika te da li ima uopće ima slobodnog vremena. Župan Štromar iskazao je zadovoljstvo činjenicom da učenici iz svih škola posjećuju Županijsku palaču.

- Drago mi je kada mogu ugostiti naše drage učenike te s njima popričati, dati i informacije o načinu funkcioniranja županijske uprave, ali i čuti s kojim se problemima susreću prilikom školovanja - rekao je župan te dodao kako je Varaždinska županija poznata kao županija znanja.

Nakon susreta sa županom, učenici su razgledali samu palaču, upoznali se s bogatom poviješću Varaždinske županije te odslušali zanimljive pripovijesti o ratničkim danima slavne Husarske pukovnije.

Posjet Županijskoj palači završili su zajedničkim fotografiranjem u atriju Županijske palače.

NAJČITANIJE NOVOSTI